Aktuality

Aspoň o tom lidem řekněte, vážení

Aspoň o tom lidem řekněte, vážení

Jak je to s uzavřeným jednáním zastupitelů? Zákon nic takového nezakazuje. Dokonce jednací řád našeho Městského zastupitelstva Čáslav se takovým „zavřeným dveřím“ věnuje v samostatném článku 19. Neříká se zde ale nic o tom, co se zveřejní nebo nezveřejní z toho, co bylo a jak bylo za zavřenými dveřmi dohodnuto. A v tom vidíme problém. Čáslav by mohla alespoň zveřejňovat, že se něco takového chystá, pro začátek.

Víte, kolik daly strany za volby?

Víte, kolik daly strany za volby?

Pirátská strana má plně veřejné celé účetnictví. Je on-line. Můžete si zkontrolovat, kolik stála ta která kampaň, třeba ta komunální v Čáslavi, jaký měli čáslavští Piráti rozpočet. Jestli jsme ho vyčerpali, a komu jsme konkrétně kolik platili. A kde jsme na to peníze vzali.

Co bude se skládkou?

Co bude se skládkou?

Před případným rozšířením skládky v Čáslavi je potřeba trvat na postavení propojky mezi silnicemi první třídy č. 38 a 17 s napojením na obchvat města. Nejlépe tak, že tato propojka půjde mimo současnou zástavbu na náklady investora. Po rozšíření skládky by totiž mělo dojít k více než dvojnásobnému nárůstu dopravy na veřejných komunikacích, proto je potřeba ji odklonit mimo centrum města.

Maraton psaní dopisů

Maraton psaní dopisů

V rámci celosvětové akce od Amnesty International jsme uspořádali akci Maraton psaní dopisů. Dodržování lidských práv je pro nás Piráty naprosto zásadním úkolem a podporujeme je na všech úrovních. Jako Piráti Čáslav jsme se rozhodli, že podpoříme naši poslankyni Klára Kocmanová, která o této akci psala na svém facebookovém profilu.

Dárky po Labi

Dárky po Labi

Piráti Čáslav se přidali ke sbírce pomoci pro děti, znevýhodněné rodiny a opuštěná zvířata. Jasně, nedokážeme zastavit všechno zlo světa. Ale můžeme alespoň svou měrou k tomuhle úsilí přispět.

Povolební poděkování

Povolební poděkování

Milí sousedé, chtěli bychom poděkovat všem našim příznivcům a voličům, kteří nám dali hlas. V Čáslavi jsme kandidovali poprvé a dosáhli jsme výsledku 3,29%, což je 2 434 hlasů. Mockrát děkujeme.

Čáslavská kontaktní kampaň s peticí

Čáslavská kontaktní kampaň s peticí

Tak jako řadu dalších sobot jsme se vypravili na náměstí s peticí proti tzv. Chat Control. Více se můžete dočíst přímo v našich novinách nebo na našich webových stránkách.

Podporujeme svobodu komunikačních technologií

Podporujeme svobodu komunikačních technologií

Před dvěma roky byl v Evropské komisi představen prozatímní zákon, který by poskytovatelům komunikačních služeb povoloval plošnou kontrolu zpráv jejich uživatelů pro odhalování distribuce dětské pornografie. Pokud jsou obrázek či zpráva vyhodnoceny jako podezřelé, jejich obsah je následně sdílen se zaměstnanci a policií pro další vyšetřování.

Radniční web nemůže sloužit k vyřizování účtů!

Radniční web nemůže sloužit k vyřizování účtů!

Radniční web Čáslavi nemůže sloužit k politické propagaci. Vnímáte rozdíl mezi sociálními sítěmi politického subjektu a oficiálním webem města? A víte o tom, že oficiálně nebyly ještě kandidátky zveřejněny? Ještě nejsou ani vylosovaná jejich čísla.

Zeleň na míru a na dlouho

Zeleň na míru a na dlouho

Buďme o krok napřed a plánujme udržitelně. Připravme město na to, aby dokázalo bojovat se suchem. Není strom jako strom. Náš program podporuje začlenění odolných a kvalitních dřevin do městské zeleně. Jen kvantita nestačí, opravdu to chce vybírat pečlivě.

Podporujeme Prokopárny šetrné ke zdrojům a energiím

Podporujeme Prokopárny šetrné ke zdrojům a energiím

Prokopárny mají šanci stát se moderní, příjemnou, energeticky šetrnou čtvrtí. Nadnesli jsme náměty k řešení architektům a radnici. Počítejme s tím, že trafostanice musí zvládnout provoz střešních domovních fotovoltaických elektráren. Energetická soběstačnost sníží náklady na provoz domů.