Cenzuru v Čáslavských novinách nechceme!

30. ledna 2023

V únorovém čísle Čáslavských novin jste si mohli všimnout na straně č. 4 červeně vyznačené cenzury.
My jako Pirátská strana odmítáme, aby v roce 2023 docházelo k cenzuře. Tyto praktiky patří do starého režimu, do kterého se snad nikdy nevrátíme. Ať už za cenzurou stojí kdokoliv, tak jistojistě můžeme říct, že nikdo z redakční rady nenařídil cenzuru a stejně tak o ní nikdo ani nevěděl.

Doufáme, že z takového zásahu budou vyvozeny důsledky, protože takové chování je pro nás naprosto nepřijatelné.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Aspoň o tom lidem řekněte, vážení

Aspoň o tom lidem řekněte, vážení

Jak je to s uzavřeným jednáním zastupitelů? Zákon nic takového nezakazuje. Dokonce jednací řád našeho Městského zastupitelstva Čáslav se takovým „zavřeným dveřím“ věnuje v samostatném článku 19. Neříká se zde ale nic o tom, co se zveřejní nebo nezveřejní z toho, co bylo a jak bylo za zavřenými dveřmi dohodnuto. A v tom vidíme problém. Čáslav by mohla alespoň zveřejňovat, že se něco takového chystá, pro začátek.

Víte, kolik daly strany za volby?

Víte, kolik daly strany za volby?

Pirátská strana má plně veřejné celé účetnictví. Je on-line. Můžete si zkontrolovat, kolik stála ta která kampaň, třeba ta komunální v Čáslavi, jaký měli čáslavští Piráti rozpočet. Jestli jsme ho vyčerpali, a komu jsme konkrétně kolik platili. A kde jsme na to peníze vzali.

Co bude se skládkou?

Co bude se skládkou?

Před případným rozšířením skládky v Čáslavi je potřeba trvat na postavení propojky mezi silnicemi první třídy č. 38 a 17 s napojením na obchvat města. Nejlépe tak, že tato propojka půjde mimo současnou zástavbu na náklady investora. Po rozšíření skládky by totiž mělo dojít k více než dvojnásobnému nárůstu dopravy na veřejných komunikacích, proto je potřeba ji odklonit mimo centrum města.