Maraton psaní dopisů

17. prosince 2022

V rámci celosvětové akce od Amnesty International jsme uspořádali akci Maraton psaní dopisů. Dodržování lidských práv je pro nás Piráty naprosto zásadním úkolem a podporujeme je na všech úrovních. Jako Piráti Čáslav jsme se rozhodli, že podpoříme naši poslankyni Klára Kocmanová, která o této akci psala na svém facebookovém profilu. Podpořili jsme vězněného Shahnewaze Chowdhuryho z Bangladéže, který si dovolil kritizovat uhelnou elektrárnu na sociální síti Facebook.

Oficiální text Amnesty International v češtině:

Bangladéšskou pobřežní oblast Banshkali zasáhla v květnu 2021 rozsáhlá bouře. Intenzivní déšť a prudký vítr tehdy zničily domovy mnoha lidem. Environmentální aktivista Shahnewaz Chowdhury ve svém facebookovém příspěvku poté napsal, že tento extrémní projev počasí souvisel s klimatickou změnou, a dodal, že k té přispívá i nově postavená uhelná elektrárna. Rovněž vyzval mladé lidi, aby se proti provozu elektrárny postavili.

Těšíme se na další ročník.

Fotky ze 14.12.2022 v Čáslavi.

maraton2
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Aspoň o tom lidem řekněte, vážení

Aspoň o tom lidem řekněte, vážení

Jak je to s uzavřeným jednáním zastupitelů? Zákon nic takového nezakazuje. Dokonce jednací řád našeho Městského zastupitelstva Čáslav se takovým „zavřeným dveřím“ věnuje v samostatném článku 19. Neříká se zde ale nic o tom, co se zveřejní nebo nezveřejní z toho, co bylo a jak bylo za zavřenými dveřmi dohodnuto. A v tom vidíme problém. Čáslav by mohla alespoň zveřejňovat, že se něco takového chystá, pro začátek.

Víte, kolik daly strany za volby?

Víte, kolik daly strany za volby?

Pirátská strana má plně veřejné celé účetnictví. Je on-line. Můžete si zkontrolovat, kolik stála ta která kampaň, třeba ta komunální v Čáslavi, jaký měli čáslavští Piráti rozpočet. Jestli jsme ho vyčerpali, a komu jsme konkrétně kolik platili. A kde jsme na to peníze vzali.