Podporujeme Prokopárny šetrné ke zdrojům a energiím

7. července 2022
Podporujeme Prokopárny šetrné ke zdrojům a energiím

Prokopárny mají šanci stát se moderní, příjemnou, energeticky šetrnou čtvrtí. Nadnesli jsme náměty k řešení architektům a radnici.
Počítejme s tím, že trafostanice musí zvládnout provoz střešních domovních fotovoltaických elektráren. Energetická soběstačnost sníží náklady na provoz domů.

K tomu patří samozřejmě nutné vybavení u podzemních a nadzemních parkovacích míst pro elektromobily. Uhlíková stopa je to, co můžeme ovlivnit. Budoucnost nezastavíme.

Kde budou nádrže na dešťovou vodu pro stromy, květiny a trávníky? Hospodaření s vodou je potřeba, je to nutnost. Voda je život.

Jde nám také o umístění kontejnerů na tříděný odpad. Civilizovaný svět odpady třídí jako surovinu. Prokopárny jsou projekt, který dokáže absorbovat potřeby Čáslavi jako komunity občanů. Budoucnost je v hospodaření se zdroji a enegiemi. Aby další generace měly budoucnost.

Území bývalých kasáren neřešíme v Čáslavi prvně. Už jsme začlenili do města bývalá Žižkova kasárna jako areál generála Eliáše, kasárna Jana Roháče z Dubé jako příjemné místo v centru. Nebo bývalý autopark vnímáme jako muzejní lokalitu. To všechno ve spolupráci města, soukromých osob a státu.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Aspoň o tom lidem řekněte, vážení

Aspoň o tom lidem řekněte, vážení

Jak je to s uzavřeným jednáním zastupitelů? Zákon nic takového nezakazuje. Dokonce jednací řád našeho Městského zastupitelstva Čáslav se takovým „zavřeným dveřím“ věnuje v samostatném článku 19. Neříká se zde ale nic o tom, co se zveřejní nebo nezveřejní z toho, co bylo a jak bylo za zavřenými dveřmi dohodnuto. A v tom vidíme problém. Čáslav by mohla alespoň zveřejňovat, že se něco takového chystá, pro začátek.

Víte, kolik daly strany za volby?

Víte, kolik daly strany za volby?

Pirátská strana má plně veřejné celé účetnictví. Je on-line. Můžete si zkontrolovat, kolik stála ta která kampaň, třeba ta komunální v Čáslavi, jaký měli čáslavští Piráti rozpočet. Jestli jsme ho vyčerpali, a komu jsme konkrétně kolik platili. A kde jsme na to peníze vzali.