Víte, kolik daly strany za volby?

20. února 2023

Pirátská strana má plně veřejné celé účetnictví. Je on-line. Můžete si zkontrolovat, kolik stála ta která kampaň, třeba ta komunální v Čáslavi, jaký měli čáslavští Piráti rozpočet. Jestli jsme ho vyčerpali, a komu jsme konkrétně kolik platili. A kde jsme na to peníze vzali. Základ můžete vidět zde: https://piroplaceni.pirati.cz/rozpocet/polozka/2589/ Je třeba si vyfiltrovat Čáslav. Ale stejně si můžete dál vyhledat kterékoliv sídlo, kde Piráti kandidovali.

Je fajn říct, že tyto údaje jsou u Pirátů už roky zveřejňované průběžně, ne jen v době kampaní nebo jako politická zbraň po ní. Ano, jsou tam i Pirátské listy, dopisy do schránek, prostě všechno, včetně balónků, kříd, vizitek, tužek atd. Opravdu všechny částky. Podrobný rozklad je zde, naprosto veřejně: https://piroplaceni.pirati.cz/zadosti/year/2022/ Zase stačí vybrat si rok, a zadat do filtrování Čáslav. Ten stánek, co jste viděli na náměstí, to je ta položka Rezerva pro podporu komunálních voleb. Jsou tam samozřejmě informace o tom, komu jsme tu kterou částku platili.

Mimochodem, dohlédnout můžete i na naše mateřské sdružení v okrese Kutná Hora, jaký máme letošní rozpočet. Stejně tak uvidíte na hospodaření celé strany, nebo kraje, včetně toho, jak a od koho získáváme peníze, včetně členů, včetně dárců. Nic není skryté. Troufneme si říct, že ten veřejný detail příjmů a výdajů je nejpodrobnější ze všech volebních stran, které v Čáslavi kandidovaly. Včetně aktuálního času čerpání.
Hospodaření politických stran kontroluje Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran. Piráti v Čáslavi to mají v pořádku.

Jak to mají jiné subjekty, které kandidovaly ve městě, nekomentujeme.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Aspoň o tom lidem řekněte, vážení

Aspoň o tom lidem řekněte, vážení

Jak je to s uzavřeným jednáním zastupitelů? Zákon nic takového nezakazuje. Dokonce jednací řád našeho Městského zastupitelstva Čáslav se takovým „zavřeným dveřím“ věnuje v samostatném článku 19. Neříká se zde ale nic o tom, co se zveřejní nebo nezveřejní z toho, co bylo a jak bylo za zavřenými dveřmi dohodnuto. A v tom vidíme problém. Čáslav by mohla alespoň zveřejňovat, že se něco takového chystá, pro začátek.

Co bude se skládkou?

Co bude se skládkou?

Před případným rozšířením skládky v Čáslavi je potřeba trvat na postavení propojky mezi silnicemi první třídy č. 38 a 17 s napojením na obchvat města. Nejlépe tak, že tato propojka půjde mimo současnou zástavbu na náklady investora. Po rozšíření skládky by totiž mělo dojít k více než dvojnásobnému nárůstu dopravy na veřejných komunikacích, proto je potřeba ji odklonit mimo centrum města.