Zeleň na míru a na dlouho

24. července 2022
Zeleň na míru a na dlouho

Buďme o krok napřed a plánujme udržitelně. Připravme město na to, aby dokázalo bojovat se suchem. Není strom jako strom. Náš program podporuje začlenění odolných a kvalitních dřevin do městské zeleně. Jen kvantita nestačí, opravdu to chce vybírat pečlivě.

Volba vysazované dřeviny by měla být provedena na základě jejích nároků na podmínky stanoviště, čili odborně řečeno - uvažovat vegetačního stupně.

Proč to není jedno? Změna klimatu a nedostatečné množství srážek se na dřevinách podepisuje výrazně. Především na těch dřevinách, které si s lokálními podmínkami nevystačí. Jejich přirozený výskyt byl například původně ve vyšší nadmořské výšce s odlišným podnebím.

V konkrétním případě se často jedná o druhy jehličnatých dřevin. Zvyšující se sucho v nižší polohách, kde je vysadil člověk, jim působí negativní vychýlení z jejich optimálních životních podmínek.

Pak stačí delší trvání suchého období nebo napadení dřevokazným hmyzem a dochází k úhynu. To nelze přehlížet. Pojďme společně bojovat s klimatickou krizí.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Aspoň o tom lidem řekněte, vážení

Aspoň o tom lidem řekněte, vážení

Jak je to s uzavřeným jednáním zastupitelů? Zákon nic takového nezakazuje. Dokonce jednací řád našeho Městského zastupitelstva Čáslav se takovým „zavřeným dveřím“ věnuje v samostatném článku 19. Neříká se zde ale nic o tom, co se zveřejní nebo nezveřejní z toho, co bylo a jak bylo za zavřenými dveřmi dohodnuto. A v tom vidíme problém. Čáslav by mohla alespoň zveřejňovat, že se něco takového chystá, pro začátek.

Víte, kolik daly strany za volby?

Víte, kolik daly strany za volby?

Pirátská strana má plně veřejné celé účetnictví. Je on-line. Můžete si zkontrolovat, kolik stála ta která kampaň, třeba ta komunální v Čáslavi, jaký měli čáslavští Piráti rozpočet. Jestli jsme ho vyčerpali, a komu jsme konkrétně kolik platili. A kde jsme na to peníze vzali.